Online Görüşme Bilgilendirme Formu – Doktorum Evde
Danışma Hattı +90850 305 60 84
  1. Doktorum Evde
  2. Online Görüşme Bilgilendirme Formu

DOKTORUMEVDE
ONLİNE GÖRÜŞME HİZMETİ BİLGİLENDİRME FORMU

 

Sayın Kullanıcı;

Sağlık Kurumu’nuzdan almış olduğunuz “Online Görüşme Hizmeti” dahilinde DOKTORUMEVDE üzerinden gerçekleştireceğiniz randevunuza ilişkin olarak bu bilgilendirme formu DOKTORUMEVDE tarafından oluşturulmuştur.

“Online Görüşme Hizmeti”nin bir sağlık danışmanlığı süreci olarak değerlendirilmeli , acil durumlar için kullanılabilmesi mümkün değildir. Acil durumlarda en yakın sağlık kurumuna müracaat etmeniz gerektiğini önemle beyan ederiz

Online Görüşme Hizmeti ve tarafımıza iletmiş olduğunuz  tetkik, bilgi ve belgeler DOKTORUMEVDE tarafından kayıt altına alınacak olup söz konusu kayıt daha sonra mesafeli satış sözleşmesini onaylamış olduğunuz seçtiğiniz danışılan  ile paylaşılacaktır.

Doktorumevde uygulaması sadece sağlık danışmanlığı yapar. Fizik muayene ve reçete yazılması ya da ilaç önerilmesi söz konusu değildir. Hiçbir uygulama fizik muayenenin yerini tutamaz. Doktorumevde sizin doğru hekime yönlendirmek ve doğru bilglendirme sağlanarak   zaman kaybını engelleyen bir sistemdir.Yapmadığız fizik muayene ve önermediğimiz ilaç yada ilaçlar  ile ilişkili sorumlulukları danışılanlarımız ve doktorumevde platformu kabul etmez.

Bu önemli hatırlatmalar sonrasında aşağıda maddeler halinde belirteceğimiz hususlara dikkatinizi çekeriz.

DOKTORUMEVDE  ile paylaşmış olduğunuz herhangi bir tetkik, bilgi ve/veya belge mevcut ise söz konusu tetkik, bilgi, belgeler öncelikle online görüşme yapacağınız hekim/doktor tarafından değerlendirilecek ve sizinle randevu tarih ve saatiniz geldiğinde online görülmeyi başlatacaktır. Tarafımızla paylaşmış olduğunuz tetkik, bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi neticesinde randevu aldığınız hekim/doktor tarafından sizinle randevu saatinde yapılacak online görüşmenin herhangi bir yararı/gerekliliği bulunmadığının değerlendirilmesi halinde doktor/hekim tarafından randevunuz ve online görüşmeniz iptal edilebilecektir. Bu değerlendirmenin yapılması noktasında DOKTORUMEVDE herhangi bir etkisi bulunmadığı gibi doktor/hekimin takdirine müdahale edebilme hakkı da bulunmamaktadır. 

  1. Doktor/hekim tarafından online görüşmenin uygun görülmesi durumunda dahi randevunuzu randevu tarih ve saatinden 24 saat öncesine kadar iptal edebilmeniz mümkündür. Bu durumda eğer ödenmiş ise ücret tarafınıza iade edilecektir. Bu saatten sonra göndereceğiniz iptal talepleri online görüşme hizmeti gerçekleştirilmiş olarak kabul edilecektir ücret iade edilemez.

 

  1. Randevu saatiniz geldiğinde dahi online görüşmeyi iptal edebilmeniz mümkün olup bu durumda ödediğiniz bedel tarafınıza iade edilmeyecektir.

 

  1. “Online Görüşme Hizmeti” randevu tarih ve saatinde akıllı telefonunuza gönderilecek link ile başlayacaktır. Link tarafınıza SMS veya herhangi başka bir teknolojik imkan sayesinde doktorumevde tarafından ulaştırılacaktır. 

Bu nedenle randevu tarihinde randevunuza yakın bir saatte akıllı telefonunuzun mutlaka yanınızda bulunması gerekmektedir. Aksi takdirde randevu saatinde tarfınıza link gönderilmiş olmasına rağmen online görüşmenin tarafınızca başlatılmaması nedeni ile doktorumevdenin  bir yükümlülüğü söz konusu olmayacak ve tarafınıza herhangi bir ücret iadesi gerçekleştirilmeyecektir.

Online Görüşme Hizmeti” 0-30  dakika olarak planlanmış olmakla birlikte görüşmenin süresi, uzatılması veya başlatılan online görüşme hizmeti oturumunun uygunsuz koşullar nedeniyle sona erdirilmesi mümkün olup bu konularda son karar yetkisi online görüşme yaptığınız hekim/doktora aittir.

Sizden kaynaklanmayan teknolojik nedenler ile Online Görüşme Hizmeti’nin kesintiye uğraması veya kesintisiz gerçekleşememesi durumunda doktor/hekim tarafından görüşme sonlandırılabilecektir. Bu durumda size doktor/hekimin müsaitlik durumuna göre doktorumevde  tarafından yeni bir randevu oluşturulacaktır.

Herhangi bir haklı nedeninizin ortaya çıkması durumunda “Online Görüşme Hizmeti”nin sonlandırılmasını hekim/doktordan talep edebilirsiniz. Ancak belirtmiş olduğunuz sebebin haklı olup olmadığının takdiri hekim/doktora ait olup bu konuda son karar verme yetkisi hekim/doktora aittir. Ancak hekim/doktor tarafından bildirdiğiniz sebebin haklı kabul edilmeyerek görüşmeye devam edilmek istenmesine rağmen görüşmenin tarafınızca sonlandırılabilmesi mümkün olup bu urumda ödediğiniz ücretin tarafınıza iadesi mümkün olmamaktadır.

“Online Görüşme Hizmeti”nin verimli bir şekilde geçekleştirilebilmesi için 

  • sessiz bir ortamda olmanız, 
  • internet bağlantınızın güçlü olması 
  •  mahremiyetinizin sağlanabilmesi için hekim/doktorla yalnız görüşmeniz

  gerekmektedir.

Eğer hekim/doktor ile görüşmeniz esnasında yanınızda birisi bulunacak ise bu durumdan hekim/doktoru haberdar etmeniz yine mahremiyetinizin sağlanabilmesi için gerekmektedir. Aynı şekilde online görüşme hizmeti esnasında görüşmeyi gerçekleştirdiğiniz hekim/doktorun yanında üçüncü bir kişinin (örneğin asistanı) bulunması durumunda da tarafınıza bilgi verilecektir. Bu durumu kabul etmemeniz halinde online görüşme hizmeti sonlandırılacak, uygun şartlar oluşturulduktan sonra, hekim/doktorun müsaitlik durumuna göre randevunuz yeni bir tarih ve saatte gerçekleştirilecektir.

  1. Doktorumevde’in gerçekleştirmiş olduğunuz online görüşmeni içeriğini denetleme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

Esasen “Kullanıcı Sözleşmesi”nde de mevcut olan ve yukarıda kısaca belirtmiş olduğumuz hususlara uygun olarak doktorumevde  uygulamasını kullanmanızı rica ederiz. 

Saygılarımızla;